Aktuality

09/12/2008:

Zprovozněny nové internetové stránky.

Účel: zobrazit zákazníkovy pezproblémové internetové stránky za účelem lepší spokojenosti.

Navštěvovanost

TOPlist
Sortiment

Skleněné pilníky


Bezpečnostní pokyny pro skleněný pilník
Skleněné pilníky jsou vyráběny z plochého skla. Tento materiál nepředstavuje žádné zdravotní riziko. V případě jakéhokoli poškození je však třeba přestat skleněný pilník používat, aby se předešlo zranění. I malé poškození způsobuje, že se pevnost tvrzeného skleněného předmětu sníží, a skleněné pilníky se stávají náchylnější k dalšímu poškození. Barevné skleněné pilníky a skleněné pilníky s potiskem se nesmí dostat do kontaktu s organickými rozpouštědly a teplotami nad 250 °C, protože by mohlo dojít k poškození dekorace. Malé děti mohou používat skleněné pilníky pouze pod dohledem dospělých. Pro děti se doporučují skleněné pilníky s oběma konci kulatými.

Vlastnosti skleněného pilníku
Skleněné pilníky mají vynikající užitné vlastnosti. Technologie výroby zaručuje, že brusný povrch je vytvořen přímo z těla skleněného pilníku a že povrch je jemně a rovnoměrně zdrsněn. Ošetření nehtů skleněnými pilníky je šetrné, pilování je efektivní, ale jemné, nehty jsou po ošetření hladké. Pravidelné používání skleněných pilníků zabraňuje nežádoucímu třepení nehtů. Oproti běžným kovovým nebo papírovým pilníkům, kde brusná zrna jsou nanesena na podklad a může dojít k jejich odpadávání, brusná plocha skleněných pilníků se neopotřebovává a má neomezenou životnost. Díky technologické operaci tvrzení, skleněné pilníky vykazují zvýšenou mechanickou odolnost v porovnání s běžnými skleněnými předměty podobných parametrů. Skleněné pilníky nejsou porézní, proto nemohou absorbovat vodu a vytvářet prostředí pro pomnožení choroboplodných mikroorganismů. Skleněné pilníky vydrží sterilizaci libovolným způsobem (teplem, kapalnými prostředky, UV zářením), což je velmi důležité pro profesionální použití.

Použití skleněného pilníku
Skleněné pilníky jsou vynikající pro ošetření jak přírodních tak umělých nehtů z libovolného materiálu. Pro umělé nehty se doporučuje namáčet skleněné pilníky při používání opakovaně do vody. Skleněné pilníky jsou univerzální, kromě nehtů je lze použít pro odstranění ztvrdlé kůže v okolí nehtů, na patách a na chodidlech, a v modelářství pro jemné opracování dřeva či plastu. Skleněné pilníky se nehodí k pilování kovů a jiných tvrdých materiálů. Údržba skleněných pilníků je jednoduchá. Pro vyčištění skleněných pilníků je postačující je po použití vypláchnout v tekoucí vodě. Více znečištěné pilníky lze čistit kartáčkem a detergentem. V případě náhodného potřísnění skleněného pilníku lakem či mastnotou lze, v souladu s bezpečnostními pokyny, použít organické rozpouštědlo (neplatí pro barevné a potištěné skleněné pilníky – viz. výše).